Okulary przeciwsłoneczne nie są tylko dla osób bez wady wzroku! Każdy użytkownik okularów do dali może zamówić okulary korekcyjne:

 • z dymnymi soczewkami w pełnej gamie kolorów i w dowolnym stopniu zabarwienia.
 • z ciemnymi soczewkami polaryzacyjnymi.
 • z soczewkami o zmiennym zabarwieniu.
 •  

Estetyka odpowiednio dobranych korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych w niczym nie odbiega od okularów bez mocy optycznej.

Soczewki polaryzacyjne

bez odbić...

To więcej niż konwencjonalne soczewki przeciwsłoneczne. Soczewki polaryzacyjne zapewniają: redukcję rażących odblasków, które powstają na skutek odbicia światła słonecznego od powierzchni odbijających, polepszone widzenie kolorów, lepszy kontrast widzenia, znakomity komfort, 100 % ochronę przed promieniowaniem UVA i UB. Soczewki polaryzacyjne przeznaczone są dla osób szukających okularów przeciwsłonecznych wysokiej jakości bez względu na rodzaj wymaganej korekcji wzroku.

Dla kierowców: Soczewki polaryzacyjne oferują zwiększone bezpieczeństwo. Eliminują odblaski wytworzone przez światło słoneczne odbite od mokrej powierzchni drogi, od deski rozdzielczej samochodu i od innych samochodów.

Dla sportowców: Szczególnie w przypadku sportów takich jak żeglarstwo, wędkarstwo oraz sporty zimowe, Twoje oczy są w stałym kontakcie z oślepiającym światłem słonecznym odbitym przez płaskie powierzchnie (woda, śnieg i lód).

Dla najlepszego komfortu: Z soczewkami polaryzacyjnymi możesz odkryć przyjemność komfortowego widzenia, zarówno latem, jak i zimą oraz w każdych okolicznościach. Widziane kolory są bardziej nasycone. Jeśli raz wypróbujesz te soczewki, nie będziesz chcieć innych, mniej komfortowych.

Dla ochrony: Przy nadwrażliwości na światło, szczególnie w przypadku osób starszych oraz tych, którzy przeszli zabiegi operacyjne (katarakta, operacyjne korygowanie wad wzroku) i potrzebują maksymalnej ochrony!

Soczewki fotochromowe

jasne i ciemne...

To soczewki o zmiennym zabarwieniu. W pomieszczeniach są tak przejrzyste, że nikt nie domyśla się, że nosisz soczewki o zmiennym zabarwieniu. Na zewnątrz, w jasnym świetle słonecznym, stają się tak ciemne, jak okulary przeciwsłoneczne. Wystawione na działanie światła słonecznego już po niespełna minucie są mocno zabarwione, w pomieszczeniach stają się przejrzyste zaledwie w ciągu kilku minut.
Możliwa powłoka antyrefleksyjna redukuje przeszkadzające odblaski. Do wyboru brązowe lub szare soczewki fotochromowe do wielu rodzajów opraw.

Soczewki Drive Wear

dwa w jednym...

To jedyne soczewki fotochromowe reagujące na zmianę natężenia światła widzialnego z polaryzacją, która w zależności od warunków panujących na drodze zmienia natężenie swojej barwy przy jednoczesnym wygłuszeniu odblasków i refleksów rozpraszających uwagę kierowcy.

 • Znacząco zwiększają bezpieczeństwo jazdy samochodem.
 • Poza autem działają jak tradycyjne soczewka fotochromowe dające pełną ochronę przed promieniami słońca.
 • Różne zabarwienie w zależności od warunków panujących na drodze.
 • Ochrona wzroku przed szkodliwym promieniowaniem UV.
 • Komfortowe widzenie – koniec ze zmęczeniem oczu.
 • Dostępne jako soczewki jednoogniskowe oraz progresywne najnowszej generacji FreeForm.
 • Uszlachetniona powłokami antyrefleksyjnymi.
 • Własności fotochromowe oparte na technologii Transitions.
 •  

UWAGA: soczewki Drive Wear nie służą do jazdy nocą!

Soczewki Blue Blocker

na trudne warunki...

To doskonałe dla kierowców soczewki okularowe z powłoką blue blocker, która gwarantuje komfort widzenia, ponieważ rozjaśnia obraz, pomaga użytkownikowi poprawnie ocenić odległość podczas jazdy samochodem oraz chroni przed promieniowaniem UV. Znacząco zwiększają bezpieczeństwo jazdy samochodem.

Soczewki z powłoką BLUE BLOCKER są szczególnie przydatne podczas jazdy samochodem:

 • w czasie mgły.
 • podczas opadów deszczu.
 • o świcie oraz o zmroku.

Soczewka z powłoką BLUE BLOCKER charakteryzuje się dość intensywnymi barwami:

 • niebieską – w świetle odbitym.
 • żółtą – w świetle przechodzącym.

UWAGA: Powłoka BLUE BLOCKER nie osłabia natężenia światła reflektorów nadjeżdżających samochodów!

Oprawy

dobrze dopasowane...

Do przeciwsłonecznych okularów korekcyjnych pochodzą z najnowszych kolekcji takich firm jak EXESS, HUMPHREY, ESCHENBACH, RAY BAN, JOOP i innych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Na stronie wykorzystano materiały informacyjne Essilor Polonia i Jeleniogórskich Zakładów Optycznych.

 
W ofercie wszystkie typy dostępnych na polskim rynku soczewek kontaktowych
a także środki do czyszczenia, codziennej pielęgnacji oraz akcesoria dla właściwego przechowywania soczewek...
czytaj więcej
Do wyboru ponad tysiąc opraw okularowych od klasycznych przez eleganckie po awangardowe. W standardzie najlepsze soczewki okularowe japońskiej firmy Hoya, ponadto soczewki okularowe...
czytaj więcej
Oferujemy atestowane markowe okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne, gradalnie barwione i fotochromowe, istnieje możliwość montażu ciemnych soczewek korekcyjnych
w typowych okularach...
czytaj więcej